Nagrade Četvrtog međunarodnog festivala kratkog filma Kratka forma

Proglašenjem najboljih filmskih ostvarenja predstavljenih na Kratkoj formi, žavršen je Četvrti međunarodni festival kratkog filma u Gornjem Milanovcu.

javno_iriranje_mini_mikro_i_kratki_film_1

ŽIRI ČETVRTOG MEĐUNARODNOG FESTIVALA KRATKOG FILMA
“KRATKA FORMA”

za takmičarske kategorije mikro, mini i kratki film u sastavu:

Dejan Dabić, filmski kritričar, Srbija; Ognjen Isailović, reditelj, Srbija i

Rhiannon Wyn Hughes, direktor festivala Prestayn, Velika Britanija,

posle odgledanih filmova jednoglasno je doneo sledeće odluke o nagradama:

  

GRAND PRIX

ZA NAJBOLJI FILM U KATEGORIJAMA MIKRO, MINI I KRATKI FILM

FOR THE BEST FILM IN THE CATEGORIES OF MICRO, MINI AND SHORT FILM 

U SUPROTNOM / IN REVERSE

reditelj/director

Wissem Tlili

TUNIS / TUNISIA

 

NAJBOLJI FILM U KATEGORIJI MIKRO FILM

THE BEST FILM IN THE CATEGORY OF MICRO FILM 

KUĆNA NEGA PRE BOŽIĆA / HOME CARE BEFORE CHRISTMAS

reditelj / director

Viktor Hertz

ŠVEDSKA / SWEDEN

 

NAJBOLJI FILM U KATEGORIJI MINI FILM

THE BEST FILM IN THE CATEGORY OF MINI FILM

UGAO / CORNER

reditelj / director

Lucija Mrzljak

ESTONIJA / ESTONIA 

 

NAJBOLJI FILM U KATEGORIJI KRATKI FILM

THE BEST FILM IN THE CATEGORY OF SHORT FILM

GRINBERIJEV METOD / THE GREENBERY METHOD

reditelj / director

Baptiste Bertheuil

FRANCUSKA / FRANCE

 

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM

THE BEST ANIMATION 

UGLEDATI SVETLO / LIGHT SIGHT

reditelj / director

Seyed M. Tabatabaei

IRAN / IRAN

 

NAJBOLJI EVROPSKI FILM

THE BEST EUROPEAN FILM

MOJ DOM / MY HOME

reditelj / director

Uriel Jaouen Zrehen

FRANCUSKA / FRANCE

 

NAJBOLJI SRPSKI FILM

THE BEST SERBIAN FILM

Nagrada nije dodeljena

 

  

SPECIJALNA NAGRADA ŽIRIJA ZA MIKRO FILM

SPECIAL JURY PRIZE FOR MICRO FILM

TABLA / BLACKBOARD

reditelj / director

Diamond Uperety

NEPAL / NEPAL

 

POHVALA ŽIRIJA ZA SRPSKI FILM

SPECIAL MENTION OF THE JURY FOR SERBIAN FILM

GRAD / THE CITY

reditelj / director

Maša Šarović

SRBIJA / SERBIA

 

POHVALA ŽIRIJA ZA MIKRO FILM

SPECIAL MENTION OF THE JURY FOR MICRO FILM

KOPAČKE / SOCCER SHOES

reditelj / director

Saeed Arab Taheri

IRAN / IRAN

 

POHVALA ŽIRIJA ZA MINI FILM

SPECIAL MENTION OF THE JURY FOR MINI FILM

MAJČINSKI ZAGRLJAJ / MOTHER'S EMBRACE

reditelj / director

Sina Aubi

IRAN / IRAN 

Javno_iriranje_-_deca_1

ŽIRI ČETVRTOG MEĐUNARODNOG FESTIVALA KRATKOG FILMA
“KRATKA FORMA”

za takmičarsku kategoriju dece i omladine u sastavu:

Radostina Neykova, Bugarska; Ksenija Sanković, Hrvatska; Antonio Britvar, Hrvatska; Lacey Small Biog, Velika Britanija i Emilija Filipović, Srbija

posle odgledanih filmova jednoglasno je doneo sledeće odluke o nagradama:

 

GRAND PRIX

ZA NAJBOLJI FILM U KATEGORIJI FILSMKOG STVARALAŠTVA DECE I OMLADINE

FOR THE BEST FILM IN THE CATEGORY OF FILM CREATION OF CHILDREN AND YOUTH

RIBA / THE FISH

reditelj/director

Rokas Kaminskas

LITVANIJA / LITHUANIA

 

NAJBOLJI FILM DEČJEG OSTVARENJA (do 15 godina)

THE BEST FILM IN THE CATEGORY OF CHILDREN FILM CREATION

(children of up to 15 years of age)

VRATI SE KUĆI / COME HOME

reditelj / director

grupa autora

BELGIJA / BELGIUM

 

NAJBOLJI FILMSKOG OSTVARENJA MLADIH (od 15 do 19 godina)

THE BEST FILM IN THE CATEGORY OF YOUNG PEOPLE FILM CREATION

(15 to 19 years of age)

 NAIMA / NAIMA

reditelj / director

Sebastian Bonolis

 ITALIJA / ITALY

  

SPECIJALNA POHVALA ŽIRIJA ZA NAJBOLJI SCENARIO DEČJEG FILMSKOG OSTVARENJA (do 15 godina)

SPECIAL JURY MENTION FOR BEST SCREENPLAY IN THE CATEGORY OF CHILDREN FILM CREATION

(children of up to 15 years of age)

VIRAL / VIRAL

reditelj / director

Mauricio Buendia Silva

ŠPANIJA / SPAIN

 

SPECIJALNA POHVALA ŽIRIJA ZA NAJBOLJU ANIMACIJU FILMSKOG OSTVARENJA MLADIH

(od 15 do 19 godina)

SPECIAL JURY MENTION FOR BEST ANIMATION

IN THE CATEGORY OF YOUNG PEOPLE FILM CREATION

(15 to 19 years of age)

SPOMENAK / FORGET ME NOT

reditelj / director

grupa autora

SRBIJA / SERBIA

 

SPECIJALNA POHVALA ŽIRIJA ZA NAJBOLJI ZVUK FILMSKOG OSTVARENJA MLADIH

(od 15 do 19 godina)

SPECIAL JURY MENTION FOR BEST SOUND

IN THE CATEGORY OF YOUNG PEOPLE FILM CREATION

(15 to 19 years of age) 

SLOJEVI / LAYERS

reditelj / director

Alanas Gurinas

LITVANIJA / LITHUANIA

 

SPECIJALNA POHVALA ŽIRIJA ZA NAJBOLJU MONTAŽU FILMSKOG OSTVARENJA MLADIH

(od 15 do 19 godina)

SPECIAL JURY MENTION FOR BEST EDITING

IN THE CATEGORY OF YOUNG PEOPLE FILM CREATION

(15 to 19 years of age) 

ŽELIM DA IDEM / I WANT TO GO

reditelj / director

Luis Prenninger, Anton Ankowitsch

AUSTRIJA / AUSTRIA

 

NAGRADA PUBLIKE

MIKRO, MINI I KRATKI FILM

AUDIENCE AWARD

MICRO MINI AND SHORT FILM

AD ASTRA

reditelj / director

Lauric Bonnemort 

FRANCUSKA / FRANCE

 

 

Popularni linkovi

RSS

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner